Bali Bohemia

Oblasti a resorty:


Téma: Bezpečnost, Barma/Myanmar

Vlákno: situace v Barmě

 • situace v Barmě
  Chci říci, že ten slabí tur. ruch tam není na základě nějakého nebezpečí vyplívajícího z uzavřenosti země.Z našeho jednoznačného pohledu je to pro turisty naprosto bezpečná země, kde vše funguje (turisticky), lidé jsou vstřícní, příjemní, přátelští a slova Mingalaba (dobrý den) a džezube (děkuji) nám otevíraly cestu ke všem lidem.Jako turisté tam absolutně nepocítíte jakýkoliv politický tlak.Pohybujete se absolutně volně! Jediné co nám bylo doporučeno: nebavte se nikde o politice a režimu a není co řešit...a tak to i bylo.Vše je to jenom propaganda a nesmyslnost z našich pol.kruhů.Jeli jsme i kolem jezeraInja a domečku Su-Ti, známe disidenky a nositelky Nob.ceny míru.Pro bezpečnost tamního průvodce jsme nefotili a netočili, abychom nezpůsobily problémy jemu (ne nám). V noci jsme se svobodně toulali po Yangonu v domorodých uličkách bez sebemenšího náznaku nebezpečí. Pouze v jednom případě jsem byl upozorněn abych netočil na kameru (nové nádraží v Naypindaw - nové hlvní město Myamy).Policejní ani vojenská přítomnost také nebyla nikde znát, vojáky v ulicích vůbec, policisté pouze řídili dopravu. Je ale pravdou., že tamní lidé jsou doslova odříznutí od ostatního světa.Nefungují mobily,internet sporadicky, televize pouze Čínská a místní. Jen v hotelích Asiachanel.Lidé nemají ani pasy. Neví co se děje mimo Barmu.Naši průvodci byli pouze v v Bangkoku a druhý v Singapuru.
  vlastimil křeček, 4.9.2011 v 6:57, reagovat
  • dotaz
   Ahoj, rádi bychom s kamarády na konci září a cca 14 dnů v říjnu navštívili Barmu. chci se zeptat zda v tomto období je přijatelné počasí s ohledem na období dešťů. díky za odpověď neb dle data u příspěvkuto vypadá že jste tam v tomto období byl
   Ivo Freimann, 14.6.2012 v 15:20, reagovat
   • počasí
    Pokud je to možné, snažte se jet, co nejpozději. Září spadá do období deštů, neznamená to, že prší neustále, ale prší a pokud chcete jet k moři, tak některá místa mohou být zavřena. Říjen je už lepší, navíc v té době cestuje méně lidí.
    asean.cz, 22.6.2012 v 10:19, reagovat
Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
myanmar.Asean.cz: magazín, články, fotografie, video, blogy, tipy, zájezdy a další informace pro Barma/Myanmar
Barma/Myanmar © 2009 - 2019 Marten & Louis s.r.o.